Szkolna drużyna futbolowa

Utożsamianie się z bohaterami książek sprawia, że chętniej po nie sięgamy. “To mógłbym być ja”, “to przecież mogła być moja mama”, itd. – takie myśli sprawiają, że przekaz książek jest w nas jeszcze bardziej żywy. Takie myślenie sprawia, że również wiele dzieci, młodzieży chętniej sięga po książki. Ileż to razy mamy do czynienia z bohaterami, którzy z wyglądu są do nas całkiem podobni. Może więc czas, aby również z charakteru byli do nas podobni? Tak również może być. Jeżeli nasze pociechy szukają książek z osobami, które mogłyby być takie jak one – bardzo spodobać może im się seria “Najfutbolniejsi”. Jej autorem jest Roberto Santiago. Na rynku w kwietniu 2020 ukaże się kolejna część “Tajemnica magicznego obelisku. Najfutbolniejsi. Tom 12“.

Piłka nożna

Jest to seria powieści, która opowiada o młodych chłopakach tworzących wspólnie szkolną drużynę futbolową FC Sato Alto. W jednym z hiszpańskich miasteczek znajduje się ich szkoła, gdzie należą wszyscy członkowie zespołu. Po lekcjach wspólnie wybiegają na boisko, aby trenować, dzięki czemu ich gra jest jeszcze lepsza. Kto nie miał jeszcze okazji poznać tego bardzo zabawnego zespołu, to koniecznie powinien sięgnąć po „Tajemnica nawiedzonego zamku”, „Tajemnica cyrku ognia”, „Tajemnica niewidzialnego karnego”, „Tajemnica meteorytów”, „Tajemnica nieziemskiego bramkarza”, „Tajemnica śpiących sędziów”, „Tajemnica sokolego oka” czy „Tajemnica kradzieży niemożliwej”. Tak, bowiem jest to zespół chłopaków, który oprócz tego, że z wielką pasją biega za piłką po boisku musi rozprawić się z wieloma tajemnicami, jakie pojawiają się na ich drodze. Co tym razem się wydarzy w 12 części?

Tajemniczy obelisk

Tajemnica magicznego obelisku. Najfutbolniejsi. Tom 12” (https://www.taniaksiazka.pl/tajemnica-magicznego-obelisku-najfutbolniejsi-tom-12-roberto-santiago-p-1328358.html) to opowieść o tajemniczym obelisku, który pojawia się na drodze FC Sato Alto. Jakie będzie on miał znaczenie dla tej młodej drużyny? Czy przez to ich gra będzie  zagrożona, jak w innych przypadkach? A może dzięki niemu cały zespół zdobędzie nadludzką moc? Nie wiadomo! Wiadome jest jednak to, że cały zespół znany ze swojej odwagi będzie chciał odkryć tajemnicę tego obelisku, dzięki czemu uda im się rozwiązać tajemnicę. Przecież są to chłopaki, które łączy jedna wielka pasja. A jak chce się grać, to przecież nic nie stanie im na przeszkodzie. Roberto Santiago doskonale zna przepis na to, jak oderwać młodych ludzi od współczesnych wynalazków. Dzięki temu można poznać fascynujący świat piłki nożnej, która daje ludziom mnóstwo emocji. Idealna propozycja na prezent dla wszystkich młodych adeptów, którzy biegają po boiskach za ukochaną futbolówką.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Walka z własnymi demonami

Ewa Pirce jest taką autorką, która bardzo szybko nie wyjdzie nam z pamięci dzięki swoim wspaniałym książkom. W sumie jej przyszłość niekoniecznie musiała być związana z pisaniem książek. Z wykształcenia jest bowiem ekonomistką. Co więc się stało, że w sumie pisanie wzięło górę? Jest jej drogą życiową? Otóż Ewa od dawna lubiła czytać. Dzięki temu czuła się o wiele bardziej szczęśliwa. Dlatego nie może dziwić fakt, że swoje życie związała z czymś, co tak naprawdę daje jej dużo szczęścia. To muzyka zawsze stoi za jej natchnieniem. I to w dużej mierze ona sprawiła, że pojawiła się taka powieść jak “Tu i teraz“, która od marca 2020 będzie dostępna na rynku (https://www.taniaksiazka.pl/tu-i-teraz-ewa-pirce-p-1340963.html).

Zraniona dusza

Autorka daje nam jasne zaproszenie, abyśmy poznali bardzo skomplikowany, ale jakże bardzo ciekawy świat Noelle. Aczkolwiek, czy ktoś chciałby być na miejscu tej młodej kobiety? Ma dopiero 25 lat a życie odebrało jej w bardzo brutalny sposób to na czym jej najbardziej zależało. Miała wszystko, a teraz nie ma nic. Osoby na które liczyła wykorzystały ją i porzuciły niczym jakąś lalkę szmacianą. Noelle nie widzi już sensu w swoim dalszym życiu. Pocieszenie znajduje jedynie w samookaleczeniu. Jednak coraz częściej w jej głowie zaczyna również pojawiać się myśl o samobójstwie, które miałoby być dla niej swoistym wyzwoleniem. Czy ta młoda dziewczyna, której dusza pękła jak delikatne szkiełko będzie w stanie poradzić sobie z tak wielką próbą? Czy tylko śmierć będzie dla niej wybawieniem?Na jej drodze staje Charlie, który okazuje się dla niej Aniołem Stróżem o postrzępionych skrzydłach. Sam przeszedł wiele, musi mierzyć się ze stratą ukochanej osoby. Widząc Noelle uznaje, że to pomoc tej kobiecie będzie dla niego jego swoistym odkupieniem.

Nowa przyszłość

Istnieje tylko jedno ważne pytanie – czy dwie tak mocno zranione dusze będą w stanie nawzajem sobie pomóc? Czy i dla nich istnieje coś takiego jak świetlana przyszłość? To powie nam już “Tu i Teraz” Ewy Pirce, która zapoznaje nas z nowymi kanonami sztuki pisarskiej. Osoby, które myślą, że będą miały do czynienia z ckliwym romansem – są w błędzie. Nie brak tutaj również wątków sensacyjnych, które sprawiają, że cała powieść wydaje się jeszcze bardziej ciekawa. Nie brakuje tutaj również intryg i nagłych zwrotów akcji, które sprawiają, że ciężko będzie się oderwać od tej książki. Kto chce zabrać się za lekturę tej książki musi wyposażyć się w pudełko chusteczek higienicznych, bo nie raz na pewno opadnie nam łza spod powieki. Walka z demonami przeszłości nie jest łatwa. Ale jeżeli tylko zbierzemy w sobie wszystkie siły, na pewno się uda.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Żyć tu i teraz

Życie to bardzo cenna wartość. Cieszmy się, że mamy możliwość żyć i trwać, dopóki śmierć nie postanowi zakończyć ziemskiego żywota naszego. Często mamy do czynienia z różnymi przypadkami, wypadkami, które mogą nas złamać. Ale jak to się ostatnio bardzo często mówi – warto się podnieść, otrzepać kolana i iść dalej. Podążanie za wyznaczonymi sobie celami ma jakiś sens, który sprawia, że działamy. Przeciwności losu będą zawsze nam stawać na drodze. Jednak pomimo wszystko nie warto im się poddawać. O tym właśnie przekonają się bohaterowie książki “Tu i teraz”, której autorką jest Ewa Pirce.

Nieszczęśliwa przeszłość

Ile nieszczęść w swoim życiu jest w stanie znieść człowiek? Dużo. No dobrze, ale ile może znieść kobieta? Wydawać by się mogło, że ze względu na swoją kruchość – nie za dużo. Jednak to nie prawda. Kobiety są na tyle silne, że są w stanie poradzić sobie z ogromnym ciężarem spadającym na ich barki. Aczkolwiek nie jest im łatwo. Tak właśnie jest w przypadku Noelle, która w ciągu kilku chwil straciła wszystko na czym jej tak naprawdę zależało. Szczęśliwie budowany domek z kart runął pod naporem intryg ze strony wyższych władz. Noelle nie może podnieść się z tego upadku. Zamiast dążyć do szczęścia, zaczyna pogrążać się w otchłani z której jedynym wyjściem może okazać się… własna śmierć. Czy Noelle złamie się i zrobi ten krok, który zakończy jej żywot? W porę na jej drodze staje Charlie. Jednak okazuje się, że jest to tak samo poraniona (lub nawet bardziej) dusza jak ona. Czy takie dwie osoby, które już od dawna nie zaznały ani odrobiny szczęścia będą w stanie sobie pomóc?

Jak zbudować przyszłość?

Charlie widzi, że ta rudowłosa piękność jest kimś naprawdę wartościowym. Dostrzega w kobiecie coś, czego nie widzi nikt inny. Dlatego też postanawia wyciągnąć do niej pomocną dłoń. W porę reaguje, dzięki czemu kobieta jest w stanie odsunąć od siebie chwilowo nawet myśli o samobójstwie. Jednak na jak długo? Czy wszechobecne zło znowu nie będzie chciało zniszczyć planów obojga tych ludzi, którzy być może będą widzieć przed sobą jakąś wspólną przyszłość? “Tu i teraz” Ewy Pirce to w dużej mierze opowiadanie o tym, jak należy walczyć z demonami przeszłości. Może łatwo się to mówi, jeżeli jednak komuś zależy na życiu, to doskonale będzie zdawał sobie sprawę z tego, że nie wolno się poddawać. Czasem los może nas pokopać, pokazać kto tak naprawdę jest wrogiem, a kto przyjacielem – jednak nie można się przy tym łamać. Trzeba znaleźć w sobie ogromne pokłady siły, dzięki czemu będziemy w stanie wyjść z nawet największej matni życiowej.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com